שרלוק לצפייה ישירה – ביקורת סדרה

תקציר שרלוק לצפייה ישירה

בסדרה, ה"בלש היועץ" המפורסם שרלוק הולמס חוזר עם פרשנות מודרנית. יחד עם שותפו לדירה המיתולוגית ב221 ברח' בייקר, ד"ר ווטסון, מסייעים למשטרה בפענוח מקרי פשע ורציחות שאף אחד לא מצליח לפענח. במהלך הסדרה שרלוק הולמס) המגולם ע"י בנדיקט קמברבאץ' (ושותפו ד"ר ג'ון ווטסון) המגולם ע"י מרטין פרימן יאלצו להתעמת עם אויבו המושבע של שרלוק – ג'ון מוריארטי. הסדרה מתבססת רבות על סיפוריו המקוריים של הסופר ארתור קונאן דויל, אך מביאה חדשנות בעקבות שילוב הטכנולוגיה העכשווית לתוך העלילה.

הסדרה הופקה ע"י הBBC וכללה 4 עונות עד כה.

שרלוק - ביקורת הסדרה
שרלוק – ביקורת הסדרה

שווה צפייה או לא? כדאי להתחיל לצפות? – ביקורת

נתחיל בכך שהסדרה הזאת, שרלוק לצפייה ישירה, מצוינת לחובבי סיפורי בלשות ומסתורין, מפני שכל פרק מהווה פרשיה חדשה בפני עצמה שעל שרלוק הולמס להתמודד ולפצח בעזרת הראיות שנותרו בזירת הפשע. במהלך כל פרק, כל תגלית חדשה שנמצאה גורמת לנו לחשוב ולנסות להיכנס לראש של שרלוק בעצמו. מהסיבה הזאת הצופה מרגיש שותף לאורך כל הפרק עד לפתרון המלא של התעלומה. בנוסף, מלבד העלילה של כל פרק, נרקמת כל הזמן עלילה "גדולה" יותר שקשורה כמובן לאויבו המושבע, ג'ון מוריארטי. דבר שאהבתי לראות הוא שהעימות בין השניים ברובו לא מתרחש בקרב פנים-אל-פנים, אלא התמודדות אינטלקטואלית ובוגרת שמאוד כיף לעקוב אחריה. לכל מי שיצא לקרוא את הסיפורים המקוריים של שרלוק הולמס, וודאי נתקל ברצף ההסקות הגאוני של הבלש, שגרמו לו להגיע למסקנות שבני אדם אחרים לא מסוגלים להגיע. גם בסדרה, היוצר סטיבן מופאט, דאג לשמור על יכולת הסקת המסקנות המרשימה למרות העלילה היחסית מסובכת שמשלבת המון פרטים קטנים, שלבסוף משתלבים לפתרון אחד גדול.

שרלוק לצפייה ישירה
שרלוק לצפייה ישירה

השחקן בנדיקט קמברבאץ' מהווה דמות טובה בהחלט לגילום דמותו של שרלוק הולמס האגדי. ניתן ליהנות מהכריזמה האופיינית לו וכמובן מכל ה'שטיקים' שנוהג לעשות. שאר השחקנים ברובם מוצלחים והעלילה זורמת וסוחפת בכל פרק, למרות הפרקים הארוכים של כ- 90 דקות.

לסיום, הסדרה 'שרלוק' מהווה פנינה אמיתית לאוהבי עלילות בלשות בכלל ולחובבי מעשיות שרלוק הולמס בלבד. הדמויות סוחפות והעלילה ברובה זורמת. לעיתים הפרקים מרגישים מעט ארוכים מדי, וניתן היה לקצר בחלקם. כמו כן, היה ניתן להכניס יותר את העניין עם מוריארטי בשביל לשזור בכל הפרקים עלילה ראשית שתשמור על הרצף בכל הפרקים.

בקצרה

שרלוק - ביקורת הסדרה
שרלוק
Sherlock
IMDB: 9.2
הדירוג שלנו: 8
במשפט: אם אתם חובבי מתח וסדרות מסתורין זה לחלוטין הסדרה בשבילכם
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ