בית הנייר לצפייה ישירה – ביקורת סדרה

הסדרה שכבשה את ישראל – בית הנייר לצפייה ישירה, מה לעזאזל כל כך מעניין בה?

אחרי שאפילו נטפליקס הופתעו מהצלחת הסדרה ופרסמו שהיא הסדרה הנצפית ביותר שהייתה להם בשפה שאינה אנגלית והביקורות ב-IMdb ששגשגו, החלטנו גם אנחנו לראות את הסדרה.
בית הנייר היא סדרת פשע-דרמה ספרדית שמתארת סיפור של 8 גנבים שאיבדו את דרכם ומקובצים יחדיו על ידי ה'פרופסור' במטרה לשדוד את הטבעה המלכותית של ספרד ולבצע את השוד הגדול ביותר שהיה בהיסטוריה. לקראת השוד עצמו, הפרופסור מעביר את שמונת הגנבים שיעורים שמטרתם היא ללמד אותם כיצד לבצע את השוד במקצועיות המרבית, ללא הרוגים כלל ובמהירות המרבית. בשיעור הראשון, כל אחד מהגנבים מקבלים שם של עיר לבחירתם, את הסיפור של השוד מספרת לנו טוקיו – שתלווה אותנו בכל הסדרה.

עלילת הסדרה עוסקת במעשה השוד ובהתנהלות של הפרופסור מול משטרת ספרד שמטרתם היא לשחרר את בני הערובה ולתפוס את הגנבים, במשך העלילה השוד מסתבך ולא תמיד מה שהיה צפוי קורה, מה שנותן לנו צפייה נוספת בעוד שיעור של הפרופסור לגבי כל חלק שייתכן ויקרה.
לאורך הסדרה אנחנו מכירים את כל אחד מהגנבים ונקשרים לסיפור של כל אחד מהם, מה שגורם לנו אהדה גדולה כלפי השודדים ומקווים שיצליחו בשוד ולגנוב כמה שיותר.

בית הנייר
בית הנייר

ככה חברים, נראה שוד אמיתי

ולדעתנו? מדהים!

הסדרה בית הנייר לצפייה ישירה מובלת על-ידי מוטיבים קבועים שחוזרים במשך כלל העלילה שהבולט בהם הוא מוטיב הצבעים. בית הנייר עשוייה היטב ומשאירה אותנו במתח למשך כל הפרק וגם לקראת הפרק הבא, מה שגרם לי באופן אישי לא לסגור את הטלוויזיה בכל לילה מחדש עד השעה 03:00 לפחות. בסדרה מובלטים המון ערכים אנטי-קפיטליסטים מה שגרם להצלחה מעוררת השראה באירופה, במדינות ערב ובישראל לעומת ארה"ב וספרד.


גם אנחנו נדבקנו  – Bella Caio

הסדרה אמנם בספרדית אבל זה לא הפריע כלל ולהפך, אפילו הצלחנו ללמוד כמה מילים שלא הפסיקו לחזור על עצמן (טרנקילו!).
במידה ואתם חובבי סדרות מתח, בית הנייר היא ללא ספק סדרה בשבילכם, עם זאת, גם אם אהבתם את טרנקילו וסדרות פשע נוספות, בית הנייר היא לא אחרת מהם ואף מספקת יותר.
בשל הצלחת הסדרה ברחבי העולם תצא בקרוב העונה השלישית לאוויר ותשודר לכל צופי נטפליקס.

אורך הפרקים הם כ-45 דקות אך יש לזכור שנטפליקס הפרידו בין כל 2 פרקים ובמקור כל פרק אמור להיות שעה וחצי, לכן, אל תתביישו לראות מספר פרקים ברצף 😉

  • בית הנייר לצפייה ישירה משודרת באופן רשמי בנטפליקס בלבד ולא ניתן למצוא אותה תחת רשתות השידור הישראליות האחרות

בקצרה

בית הנייר
בית הנייר
La Casa De Papel
IMDB: 8.6
הדירוג שלנו: 9.5
במשפט: מדהים, מרתק, מותחן פשע ששווה כל רגע!
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב google
גוגל +
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ